W marcu wybraliśmy się na najbardziej prestiżową wystawę na świecie: Crufts 2024. Enshi stanęła na wysokości zadania i spisała się niesamowicie.

Enshi Grey Vanilla na wystawie Crufts

Nie przywieźliśmy z Anglii żadnego tytułu, mimo to sam wyjazd był wspaniałym doświadczeniem.

Wystawa pomimo swojej wielkiej sławy nie wyróżniała się na tle wystaw Światowej rangi. Ilość zgłoszonych psów także była podobna jak na WDS w Genewie, jednak znaczną przewagę stanowiły tu psy Brytyjskie. Sam wyjazd sprawił nam jednak wiele frajdy i na pewno wybierzemy się tam w przyszłości.

O Crufts’ie

Crufts 2-24 Enshi Grey Vanilla

Założona w 1891 roku Crufts jest największą wystawą psów na świecie. Wystawa trwa cztery dni i odbywa się w National Exhibition Centre (NEC) w Birmingham od 1991 roku i obejmuje szeroką gamę konkursów psów. Przyciąga tysiące psów wraz z ich właścicielami i przewodnikami, prezentując umiejętności i zdolności ich psów przed uwielbianą publicznością.

Skąd wzięła się nazwa Crufts?

Nazwa Crufts pochodzi od jej założyciela, Charlesa Crufta. Charles był brytyjskim biznesmenem, początkowo zatrudnionym na stanowisku dyrektora generalnego producenta przysmaków dla psów, a następnie zorganizował pierwszą wystawę psów, jako wydarzenie marketingowe dla firmy. Wydarzenie to przez lata zyskało popularność i uznanie, aż w końcu stało się jedną z najbardziej prestiżowych wystaw psów na świecie.

Czego możesz doświadczyć na Crufts?

Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów Crufts są znane na całym świecie zawody Best in Show , w których o upragniony tytuł walczy najlepszy pies z każdej grupy ras. Crufts to nie tylko święto psów. To także centrum dla miłośników psów i profesjonalistów. Odwiedzający mogą przeglądać liczne stoiska z różnorodną gamą produktów związanych z psami, uzyskać fachowe porady od trenerów i hodowców, a nawet być świadkami specjalnych zajęć dla psów. Oprócz blichtru i przepychu, Crufts podkreśla także szczególną więź, jaką dzielimy z psami. Uznając znaczący wpływ, jaki nasi wierni towarzysze mają na nasze życie. W ostatnich latach Crufts wykorzystał postęp technologiczny. Transmisje na żywo i platformy mediów społecznościowych są pełne aktualizacji, zdjęć i historii, dzięki czemu nawet osoby, które nie mogą uczestniczyć osobiście, mogą pozostać w kontakcie i zaangażować się. 

Zobacz również:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *